SuNut esittelyssä

Valtakunnallinen SuPer-Nuorten työryhmä SuNu

Tältä sivulta löydät valtakunnallisen SuPer-Nuorten työryhmän jäsenten eli SuNujen yhteystiedot. Jokaisen SuNun kohdalla näkyy hänen vastuualueensa.

Alueellista SuNua voi lähestyä esimerkiksi terveisten ja toiveiden muodossa. Mistä kaipaat SuPer-tietoa ja millaista toimintaa toivot alueen nuorille järjestettävän? SuNut vetävät myös alueellisia SuPer-Nuorten toimintaryhmiä. Ota yhteyttä SuNuun ja ilmoittaudu mukaan suunnittelemaan nuorten toimintaa.

Uusi SuPer-Nuorten työryhmä kootaan ja aloittaa toimintansa syksyllä 2020!
Jos olet kiinnostunut tulemaan mukaan SuNu-työryhmään, ota yhteyttä Tanjaan. 

Työryhmää koordinoi opiskelija-asiamies Tanja Oksanen tanja.oksanen@superliitto.fi


Työryhmän jäsenet 2019

Katja Katisko

Katja Katisko, Meltosjärvi/Lappi
sisko.sipila@hotmail.com

Alue: Lappi

Jaana Laitinen

Jaana Laitinen, Pieksämäki
jeana.92@hotmail.com
 

Alue: Etelä-Savo

 

Hanna Tanskanen

Hanna Tanskanen, Kuopio
hanna.k.tanskanen@attendo.fi

Alue: Pohjois-Savo

Hanna Laitinen, Jyväskylä
hanna.laitinen-@hotmail.com

Noora Salonen, Jyväskylä
nooora_89@hotmail.com

Alue: Keski-Suomi

Minna Kuusela

Minna Kuusela, Rovaniemi
minna.kuusela@rovaniemi.fi

Alue: Lappi

Tiina Koskenmäki

Tiina Koskenmäki, Turku
tiina.koskenmaki@gmail.com

Alue: Varsinais-Suomi

Katariina Väätäinen

 

Katariina Väätäinen, Vuokatti
vaatainen.katariina@hotmail.com

Alue: Kainuu

Elina Ihalainen

Elina Ihalainen, Hamina
ihalainen.elina@gmail.com

Alue: Kymenlaakso

Heidi Isrikki

Heidi Isrikki, Nokia
heidi.isrikki@gmail.com

Alue: Pirkanmaa

Kati Seppälä

Kati Seppälä, Kausala
kultakatti@hotmail.com

Alue: Päijät-Häme

Riikka Heino

Riikka Heino, Lappeenranta
riikkan@hotmail.com

Alue: Etelä-Karjala

Jutta-Kaisa ÄijäläJutta-Kaisa Äijälä jutsa99@hotmail.com

Alue: Pohjois-Pohjanmaa
Matias Juutinen

Matias Juutinen
matias.juutinen@gmail.com

Alue: Pohjois-Pohjanmaa

SuPer-nuoret