SuNut esittelyssä

Valtakunnallinen SuPer-Nuorten työryhmä SuNu

Tältä sivulta löydät valtakunnallisen SuPer-Nuorten työryhmän jäsenten eli SuNujen yhteystiedot. Jokaisen SuNun kohdalla näkyy myös kotikaupunki ja vastuualue.

Alueellista SuNua voi lähestyä esimerkiksi terveisten ja toiveiden muodossa. Mistä kaipaat SuPer-tietoa ja millaista toimintaa toivot alueen nuorille järjestettävän? SuNut vetävät myös alueellisia SuPer-Nuorten toimintaryhmiä. Ota yhteyttä SuNuun ja ilmoittaudu mukaan suunnittelemaan nuorten toimintaa.

Jos olet kiinnostunut tulemaan mukaan SuNu-työryhmään, ota yhteyttä SuNujen puheenjohtajaan Anneen tai Tanjaan. Tällä hetkellä työryhmä kaipaa vahvistusta Pohjois-Pohjanmaan ja Pohjois-Karjalan alueelta.

Työryhmää koordinoi opiskelija-asiamies Tanja Oksanen tanja.oksanen@superliitto.fi


Työryhmän jäsenet 2017-2018

SuPer-Nuorten työryhmän puheenjohtaja 

Anne Hyvönen, Helsinki
anne.peuhkurinen@gmail.com

Alue: Uusimaa

Sanna Haapalainen, Riihimäki/Hyvinkää
sanna.haapalainen@windowslive.com

Alue: Häme, Uusimaa

Kaisa Behm, Helsinki
karpalo90@gmail.com

Alue: Uusimaa

Katja Katisko, Meltosjärvi/Lappi
sisko.sipila@hotmail.com

Alue: Lappi

Linda Malmberg, Lohja
linda.malmberg@hotmail.fi

Alue: Uusimaa

Jaana Laitinen, Pieksämäki
jeana.92@hotmail.com
 

Alue: Etelä-Savo

 

Hanna Tanskanen, Kuopio
hanna.k.tanskanen@attendo.fi

Alue: Pohjois-Savo

Kristiina Jänkä, Jyväskylä
kristiina.janka@jkl.fi

Alue: Keski-Suomi

Minna Kuusela, Rovaniemi
minna.kuusela@rovaniemi.fi

Alue: Lappi

Tiina Koskenmäki, Turku
tiina.koskenmaki@gmail.com

Alue: Varsinais-Suomi

Piia Rannikko, Huittinen                 
pippuri-viki@suomi24.fi

Alue: Satakunta

 

Katariina Väätäinen, Vuokatti
vaatainen.katariina@hotmail.com

Alue: Kainuu

Elina Ihalainen, Hamina
ihalainen.elina@gmail.com

Alue: Kymenlaakso

Heidi Isrikki, Nokia
heidi.isrikki@gmail.com

Alue: Pirkamaa

Kati Seppälä, Kausala
kultakatti@hotmail.com

Alue: Päijät-Häme

Riikka Heino, Lappeenranta
riikkan@hotmail.com

Alue: Etelä-Karjala

Jutta-Kaisa Äijälä jutsa99@hotmail.com

Alue: Pohjois-Pohjanmaa

Matias Juutinen
matias.juutinen@gmail.com

Alue: Pohjois-Pohjanmaa

SuPer-nuoret