Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »

vaihde 09 2727 910
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 



Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 



Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–pe klo 913

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »
 


 

Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Yhteydenotot SuPerin Kehittämisyksikköön sähköpostilla kera@superliitto.fi

Vaihde: 09 2727 910



SuPerin toimisto

Toimisto on avoinna arkisin klo 915. 
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Ropo Capital Oy
Tunnus          003714377140

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry.
PL  5178
70701 Kuopio


Yhteystiedot aakkosittain

Marjut Hakala

Marjut Hakala

Liittohallituksen varsinainen jäsen

marjut.hakala@superliitto.fi

Pasi Havio

Pasi Havio

Lakimies

puh. 09 2727 9132

pasi.havio@superliitto.fi

Sopimusneuvonta, riita-asiat

Anna-Maija Heikka

Anna-Maija Heikka

Edustajiston varsinainen jäsen

anna-maija.heikka@superliitto.fi

Alue: Uusimaa

Miia Heikkonen

Miia Heikkonen

Jäsensihteeri

Jäsenyys- ja jäsenmaksuasiat

Anne Heiskanen

Anne Heiskanen

Edustajiston varsinainen jäsen

anne.heiskanen@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

Helena Heljakka

Helena Heljakka

Liittohallituksen varsinainen jäsen

helena.heljakka@superliitto.fi

Arja Herckman

Arja Herckman

Edustajiston varsinainen jäsen

arja.herckman@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Ville Herttuainen

Ville Herttuainen

Laskentasihteeri

puh. 09 2727 9187

ville.herttuainen@superliitto.fi

Ammattiosastojen talousneuvonta, kirjanpito ja ostoreskontra

Maria Hietala

Maria Hietala

Taloussihteeri

puh. 09 2727 9129

maria.hietala@superliitto.fi

Ammattiosastojen talousneuvonta, kirjanpito ja ostoreskontra

Teemu Hiilinen

Teemu Hiilinen

Sopimusasiantuntija

puh. 09 2727 9201

teemu.hiilinen@superliitto.fi

Kirsi Hongisto

Kirsi Hongisto

Edustajiston varsinainen jäsen

kirsi.hongisto@superliitto.fi

Alue: Satakunta ja Varsinais-Suomi

Sakari Hulkkonen

Sakari Hulkkonen

IT-päällikkö

puh. 09 2727 9145

sakari.hulkkonen@superliitto.fi

Toimiston ja ammattiosastojen atk-asiat

Jaana Huovinen

Jaana Huovinen

Koulutuskoordinaattori

puh. 09 27279235

jaana.huovinen@superliitto.fi

Järjestökoulutuksen ja siihen liittyvän kurssitoiminnan koordinointi, organisointi ja järjestelyt. Puheenjohtajien neuvottelupäivien järjestelyt.

Karoliina Huuskonen

Karoliina Huuskonen

Lakimies

puh. 09 2727 9188

karoliina.huuskonen@superliitto.fi

Riita-asiat

Olli Hytönen

Olli Hytönen

Toimistoapulainen

puh. 09 2727 910

Avustavat toimistotehtävät

Hannele Hyvönen

Hannele Hyvönen

Edustajiston varsinainen jäsen

hannele.hyvonen@superliitto.fi

Alue: Uusimaa

Anne Hyvönen

Anne Hyvönen

Edustajiston varsinainen jäsen

anne.hyvonen@superliitto.fi

Alue: Uusimaa

Stefan Högnabba

Stefan Högnabba

Johtaja

puh. 09 2727 9310

stefan.hognabba@supertk.fi