Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »

vaihde 09 2727 910
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 



Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 



Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–pe klo 913

Huom! Puhelinpalvelu on tarkoitettu vain SuPerin jäsenille. Jäsenyys tarkistetaan puhelun alussa.

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »
 


 

Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Yhteydenotot SuPerin Kehittämisyksikköön sähköpostilla kera@superliitto.fi

Vaihde: 09 2727 910



SuPerin toimisto

Toimisto on avoinna arkisin klo 915. 
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Ropo Capital Oy
Tunnus          003714377140

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry.
PL  5178
70701 Kuopio


Yhteystiedot aakkosittain

Sari Kaartoaho

Sari Kaartoaho

Edunvalvontasihteeri

puh. 09 2727 9179

sari.kaartoaho@superliitto.fi

Sisääntulevat selvityspyynnöt ja sähköpostit

Leena Kaasinen

Leena Kaasinen

Asiantuntija

puh. 09 2727 9151

leena.kaasinen@superliitto.fi

Kansainvälinen edunvalvonta, vanhustyö, koulutusmatkat, jäsenten täydennyskoulutus, jalkojenhoito.

Sari Kainulainen

Sari Kainulainen

Jäsenyksikön päällikkö

sari.kainulainen@superliitto.fi

Yksikön käytännön johtaminen, lähiesimies.
Jäsenrekisterijärjestelmien, jäsenyksikön toiminnan sekä jäsenpalvelun suunnittelu ja kehittäminen.
Henkilötietoihin liittyvät asiat.

Eija Karppinen

Eija Karppinen

Edustajiston varsinainen jäsen

eija.karppinen@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Juha Kataja

Juha Kataja

Liittohallituksen varsinainen jäsen

juha.kataja@superliitto.fi

Kirsi Kauppinen

Kirsi Kauppinen

Henkilöstösuunnittelija

puh. 09 2727 9126, faksi 02060 28302

kirsi.kauppinen@superliitto.fi

Henkilöstöhallinto

Eija Kemppainen

Eija Kemppainen

Työympäristöasiantuntija

puh. 09 2727 9131

eija.kemppainen@superliitto.fi

Työelämän kehittäminen, työhyvinvointi, työterveys

Kirsi Kemppi

Kirsi Kemppi

Lakimies

puh. 09 27279239

kirsi.kemppi@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, venäjänkielinen palvelu

Satu Kervinen

Satu Kervinen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

satu.kervinen@superliitto.fi

Marja Kiljunen

Marja Kiljunen

Edustajiston varapuheenjohtaja

marja.kiljunen@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

Anne Kisk

Anne Kisk

Talous- ja henkilöstöjohtaja

puh. 09 2727 9127

anne.kisk@superliitto.fi

Yksikön johtaminen, liiton talous- ja henkilöstöhallinnon toiminta ja kehittäminen. Työsuojelupäälikkö.

Anne Kisonen

Anne Kisonen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9189

anne.kisonen@superliitto.fi

Ammattiosaston ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, yhdysjäsentoiminta sekä luottamusmiesorganisaatio

Elina Kiuru

Elina Kiuru

Asiantuntija

puh. 09 2727 9194

elina.kiuru@superliitto.fi

Yksityinen sektori ja vanhustyö.

Saija Kivimäki

Saija Kivimäki

Toimittaja

puh. 09 2727 9237

saija.kivimaki@superliitto.fi

Anne Kniivilä

Anne Kniivilä

Edustajiston varsinainen jäsen

anne.kniivila@superliitto.fi

Alue: Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Jarkko Koivisto

Jarkko Koivisto

Edustajiston varsinainen jäsen

jarkko.koivisto@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Satu Koivusipilä

Satu Koivusipilä

Edustajiston varsinainen jäsen

satu.koivusipila@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Mira Koskinen

Mira Koskinen

mira.koskinen@superliitto.fi

Eeva Koutonen

Eeva Koutonen

Edustajiston varsinainen jäsen

eeva.koutonen@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Elina Kujala

Elina Kujala

Toimitussihteeri

puh. 09 2727 9219

elina.kujala@superliitto.fi

Ritva Kujansuu

Ritva Kujansuu

Edustajiston varsinainen jäsen

ritva.kujansuu@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Minna Kummunmäki

Minna Kummunmäki

Edustajiston varsinainen jäsen

minna.kummunmaki@superliitto.fi

Alue: Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

Riina Kurkinen

Riina Kurkinen

Sopimusasiantuntija/tutkija

puh. 09 2727 9168

riina.kurkinen@superliitto.fi

Palkkatilastot, tutkimus, selvitykset

Sonja Kähkönen

Sonja Kähkönen

Toimittaja

puh. 09 2727 9175

sonja.kahkonen@superliitto.fi

Lauri Kämäri

Lauri Kämäri

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9184

puh. 050 5628 184

lauri.kamari@superliitto.fi

Kunta- ja yksityissektorin ammattiosastotoiminnan ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, sosiaali- ja terveysalan yrittäjyysasiat sekä kuntasektorin tukitoimet