Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »
Huom. Toistaiseksi palvelemme puhelimitse ja verkossa.

vaihde 09 2727 910 (suljettu 29.6.–24.7.)
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 


Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Etkö ole vielä SuPerin jäsen? Lisätietoa jäsenyydestä ja liittymisestä saat täältä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 


Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–to klo 913

Huom! Puhelinpalvelu on tarkoitettu vain SuPerin jäsenille. Jäsenyys tarkistetaan puhelun alussa.

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »

Huom! Palvelemme ruotsinkielisiä jäseniä maanantaisin kello 9–12 numerossa 09 2727 9165.


Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Puhelinpalvelu ammatillisissa asioissa ma–pe 9–15 numerossa 09 2727 9170.

Yhteydenotot SuPerin kehittämisyksikköön salattuna (valitse vastaanottajaksi kehittämisyksikkö):
https://securemail.superliitto.fi/

Nopeuta yhteydenottosi käsittelyä lisäämällä viestiisi selkeästi seuraavat tiedot: nimi/jäsennumero, yhteystiedot ja työpaikka. Käsittelemme kaikki viestit luottamuksellisesti.


SuPerin toimisto

Toimisto on toistaiseksi suljettu koronatilaneen vuoksi.
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Maventa
Tunnus          003721291126

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry
02020953
PL 100
80020 Kollektor Scan


Yhteystiedot aakkosittain

Sirpa Lahtiluoma

Sirpa Lahtiluoma

Sihteeri

puh. 09 2727 9182

sirpa.lahtiluoma@superliitto.fi

Edunvalvontayksikön sihteerin tehtävät.

Kaarina Laintila

Kaarina Laintila

Kiinteistökoordinaattori

puh. 09 2727 9118

kaarina.laintila@superliitto.fi

Loma-asuntojen varaukset ja huolto, Holiday club, aktiivien palkitsemislomat, toimitilojen huolto ja hankinnat

Niina Laitinen

Niina Laitinen

Sopimusasiantuntija

puh. 09 2727 9238

niina.laitinen@superliitto.fi

Satu Landström

Satu Landström

Liittohallituksen varsinainen jäsen

satu.landstrom@superliitto.fi

Virpi Lannetta

Virpi Lannetta

Edustajiston varsinainen jäsen

virpi.lannetta@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Mervi Lehtinen

Mervi Lehtinen

Asiantuntija

puh. 09 2727 9209

mervi.lehtinen@superliitto.fi

Ruotsinkielinen jäsenpalvelu sekä ruotsinkielinen opiskelija- ja oppilaitosyhteistyö.

Pirjo Lehtonen

Pirjo Lehtonen

Edustajiston varsinainen jäsen

pirjo.lehtonen@superliitto.fi

Alue: Satakunta ja Varsinais-Suomi

Marja Lehtonen

Marja Lehtonen

Edustajiston varsinainen jäsen

marja.lehtonen@superliitto.fi

Alue: Satakunta ja Varsinais-Suomi

Mari Leisti

Mari Leisti

Lakimies

puh. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, kokonaisulkoistukset

Piiju Leppänen

Piiju Leppänen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

piiju.leppanen@superliitto.fi

Mervi Lesonen

Mervi Lesonen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

mervi.lesonen@superliitto.fi

Miika Lumitsalo

Miika Lumitsalo

Järjestöasiantuntija

puh. 09 27279230

miika.lumitsalo@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä

Minna Lyhty

Minna Lyhty

Toimittaja

puh. 09 2727 9176

minna.lyhty@superliitto.fi

Työvapaalla

Antti Löksy

Antti Löksy

Järjestelmäasiantuntija

puh. 09 2727 9210

antti.loksy@superliitto.fi

Toimiston ja ammattiosastojen atk-tuki