Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »

vaihde 09 2727 910
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 



Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 



Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–pe klo 913

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »
 


 

Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Yhteydenotot SuPerin Kehittämisyksikköön sähköpostilla kera@superliitto.fi

Vaihde: 09 2727 910



SuPerin toimisto

Toimisto on avoinna arkisin klo 915. 
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Ropo Capital Oy
Tunnus          003714377140

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry.
PL  5178
70701 Kuopio


Yhteystiedot aakkosittain

Sirpa Lahtiluoma

Sirpa Lahtiluoma

Sihteeri

puh. 09 2727 9182

sirpa.lahtiluoma@superliitto.fi

Edunvalvonta- ja kehittämisyksikön sihteerin tehtävät.

Kaarina Laintila

Kaarina Laintila

Kiinteistökoordinaattori

puh. 09 2727 9118

kaarina.laintila@superliitto.fi

Loma-asuntojen varaukset ja huolto, Holiday club, aktiivien palkitsemislomat, toimitilojen huolto ja hankinnat

Satu Landström

Satu Landström

Liittohallituksen varsinainen jäsen

satu.landstrom@superliitto.fi

Virpi Lannetta

Virpi Lannetta

Edustajiston varsinainen jäsen

virpi.lannetta@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Mervi Lehtinen

Mervi Lehtinen

Asiantuntija

puh. 09 2727 9209

mervi.lehtinen@superliitto.fi

Ruotsinkielinen jäsenpalvelu sekä ruotsinkielinen opiskelija- ja oppilaitosyhteistyö.

Pirjo Lehtonen

Pirjo Lehtonen

Edustajiston varsinainen jäsen

pirjo.lehtonen@superliitto.fi

Alue: Satakunta ja Varsinais-Suomi

Marja Lehtonen

Marja Lehtonen

Edustajiston varsinainen jäsen

marja.lehtonen@superliitto.fi

Alue: Satakunta ja Varsinais-Suomi

Mari Leisti

Mari Leisti

Lakimies

puh. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, kokonaisulkoistukset

Piiju Leppänen

Piiju Leppänen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

piiju.leppanen@superliitto.fi

Mervi Lesonen

Mervi Lesonen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

mervi.lesonen@superliitto.fi

Miika Lumitsalo

Miika Lumitsalo

Järjestöasiantuntija

puh. 09 27279230

miika.lumitsalo@superliitto.fi

Minna Lyhty

Minna Lyhty

Toimittaja

puh. 09 2727 9176

minna.lyhty@superliitto.fi

Antti Löksy

Antti Löksy

Järjestelmäasiantuntija

puh. 09 2727 9210

antti.loksy@superliitto.fi

Toimiston ja ammattiosastojen atk-tuki