Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »

vaihde 09 2727 910
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 



Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 



Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–pe klo 913

Huom! Puhelinpalvelu on tarkoitettu vain SuPerin jäsenille. Jäsenyys tarkistetaan puhelun alussa.

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »
 


 

Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Yhteydenotot SuPerin Kehittämisyksikköön sähköpostilla kera@superliitto.fi

Vaihde: 09 2727 910



SuPerin toimisto

Toimisto on avoinna arkisin klo 915. 
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Ropo Capital Oy
Tunnus          003714377140

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry.
PL  5178
70701 Kuopio


Yhteystiedot aakkosittain

Leena Paakkunainen

Leena Paakkunainen

Edustajiston varsinainen jäsen

leena.paakkunainen@superliitto.fi

Alue: Kymi ja Etelä-Savo

Silja Paavola

Silja Paavola

Liittohallituksen puheenjohtaja

puh. 09 2727 9121

puh. 050 527 5085

silja.paavola@superliitto.fi

Anne Palm

Anne Palm

Sihteeri

puh. 09 2727 9197

anne.palm@superliitto.fi

Tiedotuksen ja SuPer-lehden sihteeri, ilmoitusmyynti

Jukka Parkkola

Jukka Parkkola

Sopimusneuvottelija

puh. 09 2727 9117

jukka.parkkola@superliitto.fi

Yksityissektorin neuvottelutoiminta, Yksityisen sosiaalipalvelualan työehtosopimus, AVAINTES, YTHS-sopimus, Seure-sopimus, TSN-yhteistyö

Piia Partanen

Piia Partanen

Jäsensihteeri

Jäsenyys- ja jäsenmaksuasiat, Työnantajarekisteri

Tiina Pendolin

Tiina Pendolin

Järjestöpäällikkö

puh. 09 2727 9297

puh. 050 590 8600

tiina.pendolin@superliitto.fi

Järjestötiimin esimies, ammattiosastotoiminnan ohjaus ja kehittäminen sekä järjestökoulutuksesta ja jäsenhankintaprojektista vastaaminen, STTK:n toimintaan osallistuminen

Johanna Pérez

Johanna Pérez

Asiantuntija

puh. 09 2727 9115

johanna.perez@superliitto.fi

Varhaiskasvatus, lastensuojelu, perhetyö ja koulunkäynninohjaajat.

Seija Piipponen-Pekkola

Seija Piipponen-Pekkola

Edustajiston varsinainen jäsen

seija.piipponen-pekkola@superliitto.fi

Alue: Kymi ja Etelä-Savo

Helena Pimperi

Helena Pimperi

Edustajiston varsinainen jäsen

helena.pimperi@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Heli Pirttikoski

Heli Pirttikoski

Laskentasihteeri

puh. 09 2727 91

heli.pirttikoski@superliitto.fi

Niina Poijärvi

Niina Poijärvi

Lakimies

puh. 09 27279221

niina.poijarvi@superliitto.fi

Riita-asiat

Sanna Puhakainen

Sanna Puhakainen

Liittohallituksen varsinainen jäsen

sanna.puhakainen@superliitto.fi

Sari Puikkonen

Sari Puikkonen

Edustajiston varsinainen jäsen

sari.puikkonen@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Merja Puuskamäki

Merja Puuskamäki

Liittohallituksen varsinainen jäsen

merja.puuskamaki@superliitto.fi

Liisa Pääkkönen

Liisa Pääkkönen

Laskentasihteeri

puh. 09 2727 9181

liisa.paakkonen@superliitto.fi

Palkkioiden maksu