Talous- ja henkilöstöhallinto

Talous- ja henkilöstöhallinto huolehtii liiton talous- ja henkilöstöhallinnon suunnittelusta ja toteutuksesta sekä jäsenten lomapalveluista ja toimialuetta koskevan tiedotuksen sisällöstä.

Faksi 09 2727 9120

Anne Panttila

Anne Panttila

Talous- ja henkilöstöjohtaja

puh. 09 2727 9127

anne.panttila@superliitto.fi

Yksikön johtaminen, liiton talous- ja henkilöstöhallinnon toiminta ja kehittäminen. Työsuojelupäälikkö.

Heli Utter

Heli Utter

Henkilöstösihteeri

puh. 09 2727 9130

heli.utter@superliitto.fi

Palkkojen ja palkkioiden maksu, henkilöstökoulutus

Kirsi Kauppinen

Kirsi Kauppinen

Henkilöstösuunnittelija

puh. 09 2727 9126, faksi 02060 28302

kirsi.kauppinen@superliitto.fi

Henkilöstöhallinto

Kaarina Laintila

Kaarina Laintila

Kiinteistökoordinaattori

puh. 09 2727 9118

kaarina.laintila@superliitto.fi

Loma-asuntojen varaukset ja huolto, Holiday club, aktiivien palkitsemislomat, toimitilojen huolto ja hankinnat

Leena Luostarinen

Leena Luostarinen

Kirjanpitäjä

puh. 09 2727 9128

leena.luostarinen@superliitto.fi

Kirjanpito, ammattiosastojen talousneuvonta

Liisa Pääkkönen

Liisa Pääkkönen

Laskentasihteeri

puh. 09 2727 9181

liisa.paakkonen@superliitto.fi

Palkkioiden maksu

Ville Herttuainen

Ville Herttuainen

Laskentasihteeri

puh. 09 2727 9187

ville.herttuainen@superliitto.fi

Ammattiosastojen talousneuvonta, laskutus ja perintä

Mervi Härkönen

Mervi Härkönen

Taloussihteeri

puh. 09 2727 9125

mervi.harkonen@superliitto.fi

Turva-matkavakuutusasiat, ammattiosastojen talousneuvonta, kirjanpito

Maria Hietala

Maria Hietala

Taloussihteeri

puh. 09 2727 9129

maria.hietala@superliitto.fi

Ammattiosastojen talousneuvonta, lomatuki, kirjanpito, ja ostoreskontra

Mari Alakärki

Mari Alakärki

Toimistopalvelusihteeri

puh. 09 2727 9202

mari.alakarki@superliitto.fi

Puhelinvaihde, toimiston pienhankinnat, yksikön sihteeri, Kallion kaksion varaukset, loma-asuntojen varausten sijaistus

Olli Hytönen

Olli Hytönen

Toimistoapulainen

puh. 09 2727 910

Avustavat toimistotehtävät