Yksityissektori

Yksityissektorin yksikkö vastaa yksityissektorin neuvottelutoiminnasta, edunvalvontakoulutuksesta, yksityissektorin ammattiosastojen ohjauksesta sekä luottamusmiestoiminnasta. Lisäksi yksikön vastuualueelle kuuluu TSN-yhteistyö.
 
Yksityissektorin puhelinpalvelu numerossa 09 2727 9171 ma–to klo 9–13.
Huom! Puhelinpalvelu on tarkoitettu vain SuPerin jäsenille. Jäsenyys tarkistetaan puhelun alussa.

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Jos sähköpostiviestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, lähetä se liittoon salattuna osoitteessahttps://securemail.superliitto.fi/.

Anne Sainila-Vaarno

Anne Sainila-Vaarno

Edunvalvontajohtaja

puh. 09 2727 9167

anne.sainila-vaarno@superliitto.fi

Sopimusedunvalvonnan johtaminen, kuntasektorin neuvottelutoiminta

Pia Zaerens

Pia Zaerens

Yksityissektorin neuvottelupäällikkö

puh. 09 2727 9163

pia.zaerens@superliitto.fi

Yksityissektorin yksikön johtaminen, yksityissektorin neuvottelutoiminta, Terveyspalvelualan työehtosopimus

Jukka Parkkola

Jukka Parkkola

Sopimusneuvottelija

puh. 09 2727 9117

jukka.parkkola@superliitto.fi

Yksityissektorin neuvottelutoiminta, Yksityisen sosiaalipalvelualan työehtosopimus, AVAINTES, YTHS-sopimus, Seure-sopimus, TSN-yhteistyö

Niina Laitinen

Niina Laitinen

Sopimusasiantuntija

puh. 09 2727 9238

niina.laitinen@superliitto.fi

Mari Leisti

Mari Leisti

Lakimies

puh. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, kokonaisulkoistukset

Tiia Jokinen

Tiia Jokinen

Lakimies

puh. 09 2727 9214

tiia.jokinen@superliitto.fi

Anne Meriläinen

Anne Meriläinen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9113

anne.merilainen@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä, TSN-yhteistyö
Poissa 4.1.2021 saakka.

Joni Vainikainen

Joni Vainikainen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9225

joni.vainikainen@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä, TSN-yhteistyö sekä sopimusneuvonta.

Miika Lumitsalo

Miika Lumitsalo

Järjestöasiantuntija

puh. 09 27279230

miika.lumitsalo@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä