Yleishallinto

Yleishallintoyksikkö huolehtii liiton päättävien elinten, liittokokouksen, edustajiston, liittohallituksen ja työvaliokunnan toiminnasta, vaaleista, työmarkkina- ja muusta ulkoisesta tiedotuksesta, yhteiskunta- ja järjestösuhteista, STTK:n ja sen aluetoiminnasta, liiton toiminnasta Kunta-alan koulutettu hoitohenkilöstö KoHo ry:ssä ja Terveys- ja sosiaalialan neuvottelujärjestö TSN:ssä, ammattiosastojen ohjauksesta, järjestökoulutuksesta ja -tiedotuksesta, yhdysjäsentoiminnasta ja kunta- ja yksityissektorin neuvottelujen tukitoimista.

Faksi 09 2727 9220
sähköposti: hallinto@superliitto.fi

Arja Niittynen

Arja Niittynen

Toiminnanjohtaja

puh. 09 2727 9123

puh. faksi 02060 28301, 09 2727 9220

arja.niittynen@superliitto.fi

Yksikön johtaminen, päättävien elinten toiminta ja neuvottelujen tukitoimet, STTK

Sari Äikäs

Sari Äikäs

Puheenjohtajan sihteeri

puh. 09 2727 9122

puh. faksi 02060 28300, 09 2727 9220

sari.aikas@superliitto.fi

Puheenjohtajan ja toiminnanjohtajan sihteeri, hallinnon kokoussihteeri, hopeiset ansiomerkit

Satu Taiveaho

Satu Taiveaho

Järjestöpäällikkö

puh. 09 2727 9191

satu.taiveaho@superliitto.fi

Järjestötiimin esimies, ammattiosastotoiminnan ohjaus ja kehittäminen sekä järjestökoulutuksesta ja jäsenhankintaprojektista vastaaminen, STTK:n toimintaan osallistuminen

Paula Soivio

Paula Soivio

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9156

paula.soivio@superliitto.fi

Jäsenhankinta, ammattiosastotoiminnan ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, sosiaali- ja terveysalan yrittäjyysasiat

Tiina Pendolin

Tiina Pendolin

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9297

puh. 050 590 8600

tiina.pendolin@superliitto.fi

Ammattiosaston ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, luottamusmies- ja muiden vaalien järjestäminen

Lauri Kämäri

Lauri Kämäri

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9184

puh. 050 5628 184

lauri.kamari@superliitto.fi

Kunta- ja yksityissektorin ammattiosastotoiminnan ohjaus ja neuvonta ja järjestökoulutus

Anne Kisonen

Anne Kisonen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9189

anne.kisonen@superliitto.fi

Ammattiosaston ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, neuvotteluiden tukitoimet sekä luottamusmiesorganisaatio

Tanja Oksanen

Tanja Oksanen

Opiskelija-asiamies

puh. 09 2727 9192

tanja.oksanen@superliitto.fi

Opiskelijajäsenyys ja opiskelijatyö, oppilaitosyhteistyö, SuPer-Opojen koulutus, ohjaus ja neuvonta, opiskelijoiden ulkomaan työssäoppimisen neuvonta ja vakuutukset, valmistuvien stipendit, Super-Nuorten toiminta

Heli Saarinen

Heli Saarinen

Opiskelija-asiamies

puh. 09 2727 9150

heli.saarinen@superliitto.fi

Opiskelijajäsenyys ja opiskelijatyö, oppilaitosyhteistyö, SuPer-Opojen koulutus, ohjaus ja neuvonta, opiskelijoiden ulkomaan työssäoppimisen neuvonta ja vakuutukset, valmistuvien stipendit

Tico Svart

Tico Svart

Opiskelija-asiamies

puh. 09 2727 9205

tico.svart@superliitto.fi

Opiskelijajäsenyys ja opiskelijatyö, oppilaitosyhteistyö, SuPer-Opojen koulutus, ohjaus ja neuvonta, opiskelijoiden ulkomaan työssäoppimisen neuvonta ja vakuutukset, valmistuvien stipendit

Marianne Ronkainen

Marianne Ronkainen

Koulutuskoordinaattori

puh. 09 2727 9124

marianne.ronkainen@superliitto.fi

Järjestökoulutuksen ja siihen liittyvän kurssitoiminnan koordinointi, organisointi ja järjestelyt, puheenjohtajien neuvottelupäivien järjestelyt

Saila Uusikangas

Saila Uusikangas

Sihteeri

puh. 09 2727 9198

saila.uusikangas@superliitto.fi

Yksikön sihteeri, SuPer-materiaalit, tilaisuuksien järjestelyt