Allmän administration

Arja Niittynen

Arja Niittynen

Verksamhetsledare

tel. 09 2727 9123

tel. faksi 02060 28301, 09 2727 9220

arja.niittynen@superliitto.fi

Ledningsansvar för enheten, verksamhet i beslutsfattande organ, verksamhet i FTFC

Sari Äikäs

Sari Äikäs

Ordförandens sekreterare

tel. 09 2727 9122

tel. faksi 02060 28300, 09 2727 9220

sari.aikas@superliitto.fi

Sekreterare för ordföranden och verksamhetsledaren, mötessekreterare för förvaltningen, förtjänsttecken i silver

Organisationsteam

Tiina Pendolin

Tiina Pendolin

Organisationschef

tel. 09 2727 9297

tel. 050 590 8600

tiina.pendolin@superliitto.fi

Ledare och närmaste överordnade för organisationsteamet, handledning och utveckling av fackavdelningsverksamhet, ansvar för organisationsutbildningen och medlemsrekryteringen, STTK:s verksamhet

Paula Soivio

Paula Soivio

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9156

paula.soivio@superliitto.fi

Medlemsrekrytering, handledning och rådgivning av fackavdelningar, organisationsutbildning, företagarfrågor inom social- och hälsovårdsbranschen

Lauri Kämäri

Lauri Kämäri

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9184

tel. 050 5628 184

lauri.kamari@superliitto.fi

Handledning och rådgivning av fackavdelningar inom den kommunala och privata sektorn, organisationsutbildning, företagarfrågor inom social- och hälsovårdsbranschen och stridsåtgärder på den kommula sektorn

Anne Kisonen

Anne Kisonen

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9189

anne.kisonen@superliitto.fi

Handledning av och rådgivning till fackavdelningarna, organisationsutbildning, förtroendemannaorganisationen

Krista Brunila

Krista Brunila

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9204

krista.brunila@superliitto.fi

Handledning av och rådgivning till fackavdelningarna, organisationsutbildning, svenskspråkig fackavdelningsverksamhet, kommunikation i fackavdelningsverksamhet.

Tanja Oksanen

Tanja Oksanen

Studerandeombud

tel. 09 2727 9192

tanja.oksanen@superliitto.fi

Studerandemedlemskap och studerandearbete, SuPer-Ungas verksamhet

Heli Saarinen

Heli Saarinen

Studerandeombud

tel. 09 2727 9150

heli.saarinen@superliitto.fi

Studerandemedlemskap och studerandearbete, samarbete mellan läroanstalter, utbildning, handledning och rådgivning av SuPer-tutorer, stipendier för studerande som tar sin examen

Tico Svart

Tico Svart

Studerandeombud

tel. 09 2727 9205

tico.svart@superliitto.fi

Studerandemedlemskap och studerandearbete, rådgivning och försäkringar för studerandes inlärning i arbetet utomlands, fakturering av studerandearbete

Jaana Tolvanen

Jaana Tolvanen

Sekreterare

tel. 09 2727 9206

jaana.tolvanen@superliitto.fi

Avdelningssekreterare, SuPer-material, administration av evenemang