Privata sektorn

Anne Sainila-Vaarno

Anne Sainila-Vaarno

Intressebevakningsdirektör

tel. 09 2727 9167

anne.sainila-vaarno@superliitto.fi

Chef för avtalsintressebevakningsenheten, kommunal avtalsförhandling

Pia Zaerens

Pia Zaerens

Förhandlingschef för den privata sektorn

tel. 09 2727 9163

pia.zaerens@superliitto.fi

Chef för enheten för den privata sektorn, avtalsförhandling inom den privata sektorn, Hälsovårdsbranschens kollektivavtal

Jukka Parkkola

Jukka Parkkola

Avtalsförhandlare

tel. 09 2727 9117

jukka.parkkola@superliitto.fi

Avtalsförhandling inom den privata sektorn, kollektivavtal för den privata socialservicebranschen, kollektivavtal för AVAINTA Arbetsgivarna, kollektivavtal för SHVS, kollektivavtal för Seure, TSN-samarbete

Niina Laitinen

Niina Laitinen

Sakkunnig i avtalsfrågor

tel. 09 2727 9238

niina.laitinen@superliitto.fi

Mari Leisti

Mari Leisti

Jurist

tel. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Avtalsrådgivning inom den privata sektorn, tvistemål, externaliseringar

Tiia Jokinen

Tiia Jokinen

Jurist

tel. 09 2727 9214

tiia.jokinen@superliitto.fi

Anne Meriläinen

Anne Meriläinen

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9113

anne.merilainen@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet, TSN-samarbete

Joni Vainikainen

Joni Vainikainen

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9225

joni.vainikainen@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet, TSN-samarbete och avtalsrådgivning inom den privata sektorn.

Miika Lumitsalo

Miika Lumitsalo

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 27279230

miika.lumitsalo@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet