Privata sektorn

Pia Zaerens

Pia Zaerens

Förhandlingschef för den privata sektorn

tel. 09 2727 9163

pia.zaerens@superliitto.fi

Chef för enheten för den privata sektorn, avtalsförhandling inom den privata sektorn, Hälsovårdsbranschens kollektivavtal

Jukka Parkkola

Jukka Parkkola

Avtalsförhandlare

tel. 09 2727 9117

jukka.parkkola@superliitto.fi

Avtalsförhandling inom den privata sektorn, kollektivavtal för den privata socialservicebranschen, kollektivavtal för AVAINTA Arbetsgivarna, kollektivavtal för SHVS, kollektivavtal för Seure, TSN-samarbete

Marketta Vuorinen

Marketta Vuorinen

Sakkunnig i avtalsfrågor

tel. 09 2727 9116

marketta.vuorinen@superliitto.fi

Avtalsrådgivning inom den privata sektorn

Mari Leisti

Mari Leisti

Jurist

tel. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Avtalsrådgivning inom den privata sektorn, tvistemål, externaliseringar

Sini Siikström

Sini Siikström

Jurist

Avtalsrådgivning inom den privata sektorn, tvistemål, samarbetsförhandlingar

Tiina Eteläaho

Tiina Eteläaho

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9134

tiina.etelaaho@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet, TSN-samarbete

Anne Meriläinen

Anne Meriläinen

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9113

anne.merilainen@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet, TSN-samarbete

Joni Vainikainen

Joni Vainikainen

Sakkunnig i organisationsfrågor

tel. 09 2727 9225

joni.vainikainen@superliitto.fi

Organisations- och förtroendemannaverksamhet, TSN-samarbete och avtalsrådgivning inom den privata sektorn.

Kirsi Kemppi

Kirsi Kemppi

Jurist

tel. 09 27279239

kirsi.kemppi@superliitto.fi

Avtalsrådgivning inom den privata sektor, tvistemål