Yksityissektori

Pia Zaerens

Pia Zaerens

Yksityissektorin neuvottelupäällikkö

puh. 09 2727 9163

pia.zaerens@superliitto.fi

Yksityissektorin yksikön johtaminen, yksityissektorin neuvottelutoiminta, Terveyspalvelualan työehtosopimus

Jukka Parkkola

Jukka Parkkola

Sopimusneuvottelija

puh. 09 2727 9117

jukka.parkkola@superliitto.fi

Yksityissektorin neuvottelutoiminta, Yksityisen sosiaalipalvelualan työehtosopimus, AVAINTES, YTHS-sopimus, Seure-sopimus, TSN-yhteistyö

Marketta Vuorinen

Marketta Vuorinen

Sopimusasiantuntija

puh. 09 2727 9116

marketta.vuorinen@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta

Mari Leisti

Mari Leisti

Lakimies

puh. 09 2727 9133

mari.leisti@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, kokonaisulkoistukset

Anne Meriläinen

Anne Meriläinen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9113

anne.merilainen@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä, TSN-yhteistyö

Joni Vainikainen

Joni Vainikainen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9225

joni.vainikainen@superliitto.fi

Yksityissektorin järjestötoiminta ja luottamusmiesjärjestelmä, TSN-yhteistyö sekä sopimusneuvonta.

Kirsi Kemppi

Kirsi Kemppi

Lakimies

puh. 09 27279239

kirsi.kemppi@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat

Sini Siikström

Sini Siikström

Lakimies

puh. 09 2727 9136

sini.siikstrom@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, yt-asiat