Järjestötiimi

yleishallinto@superliitto.fi

Tiina Pendolin

Tiina Pendolin

Järjestöpäällikkö

puh. 09 2727 9297

puh. 050 590 8600

tiina.pendolin@superliitto.fi

Järjestötiimin esimies, ammattiosastotoiminnan ohjaus ja kehittäminen sekä järjestökoulutuksesta ja jäsenhankintaprojektista vastaaminen, STTK:n toimintaan osallistuminen

Krista Brunila-Holappa

Krista Brunila-Holappa

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9204

krista.brunila@superliitto.fi

Ammattiosastojen ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, ruotsinkielinen ammattiosastotoiminta, ammattiosastoviestintä.

Anne Kisonen

Anne Kisonen

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9189

anne.kisonen@superliitto.fi

Ammattiosastojen ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutukset, yhdysjäsentoiminta sekä jäsenhankinnan koordinointi.

Lauri Kämäri

Lauri Kämäri

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9184

puh. 050 5628 184

lauri.kamari@superliitto.fi

Kunta- ja yksityissektorin ammattiosastotoiminnan ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutus, sosiaali- ja terveysalan yrittäjyysasiat sekä kuntasektorin tukitoimet

Jaana Huovinen

Jaana Huovinen

Koulutuskoordinaattori

puh. 09 27279235

jaana.huovinen@superliitto.fi

Järjestökoulutuksen ja siihen liittyvän kurssitoiminnan koordinointi, organisointi ja järjestelyt. Puheenjohtajien neuvottelupäivien järjestelyt.

Hanne-Riitta Haapakorpi

Hanne-Riitta Haapakorpi

Sihteeri

puh. 09 2727 9290

hanne-riitta.haapakorpi@superliitto.fi

Miika Korpi

Miika Korpi

Järjestöasiantuntija

puh. 09 2727 9166

miika.korpi@superliitto.fi

Ammattiosastojen ohjaus ja neuvonta, järjestökoulutukset sekä kuntasektorin luottamusmiesvaalit.