Yhteystiedot

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry

Ratamestarinkatu 12, 00520 Helsinki 
Näytä kartalla »

vaihde 09 2727 910
faksi 09 2727 9120

Sähköposti

Asioi turvallisesti! Kun viestisi sisältää salassa pidettäviä tietoja, kuten henkilö- ja jäsentietoja, voit käyttää joko:

  • salattua sähköpostiviestiä,
  • asioida sähköisesti tai
  • käyttää verkkosivuilla olevia sähköisiä lomakkeita.

Nämä kaikki ovat tietoturvallisia tapoja asioida liittoon.

Viestit voit lähettää liittoon salattuna tästä linkistä:
https://securemail.superliitto.fi/

 



Jäsenyysasiat: jäsenmaksut ja jäsentietojen päivitys

Jäsentietojen päivitys: klikkaa tästä »

Puhelinpalvelu arkisin mape klo 913, muutokset ovat mahdollisia.

puhelin 09 2727 9140
faksi 09 2727 9155
 



Sopimusedunvalvonta

Puhelinpalvelu ma–pe klo 913

Huom! Puhelinpalvelu on tarkoitettu vain SuPerin jäsenille. Jäsenyys tarkistetaan puhelun alussa.

  • Kuntasektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9160
  • Yksityissektorilla työskentelevät jäsenet numerossa 09 2727 9171

Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sopimusedunvalvonnan yhteydenottolomakkeella »
 


 

Ammatilliset asiat 

Muun muassa henkilöstömitoitus, osaamisen käyttö, työtehtävät, kelpoisuudet, nimikkeet, rekisteröinti, lääkehoito, potilas- ja asiakasturvallisuus, kirjaaminen, ammatilliset tutkinnot ja tutkintojen tunnustaminen.

Yhteydenotot SuPerin Kehittämisyksikköön sähköpostilla kera@superliitto.fi

Vaihde: 09 2727 910



SuPerin toimisto

Toimisto on avoinna arkisin klo 915. 
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@superliitto.fi

Laskutusosoitteet
Verkkolaskut:
Y-tunnus       0202095-3
Osoite           003702020953
Operaattori    Ropo Capital Oy
Tunnus          003714377140

Paperilaskut:
Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer ry.
PL  5178
70701 Kuopio


Yhteystiedot aakkosittain

Riitta Saarikoski

Riitta Saarikoski

Lakimies

puh. 09 2727 9114

riitta.saarikoski@superliitto.fi

Työaika-asiat

Heli Saarinen

Heli Saarinen

Opiskelija-asiamies

puh. 09 2727 9150

heli.saarinen@superliitto.fi

Opiskelijatyö, oppilaitosyhteistyö, SuPer-Opojen koulutus, ohjaus ja neuvonta, valmistuvien stipendit.

Anne Sainila-Vaarno

Anne Sainila-Vaarno

Edunvalvontajohtaja

puh. 09 2727 9167

anne.sainila-vaarno@superliitto.fi

Sopimusedunvalvonnan johtaminen, kuntasektorin neuvottelutoiminta

Päivi Salmén-Gren

Päivi Salmén-Gren

Liittohallituksen varsinainen jäsen

paivi.salmen-gren@superliitto.fi

Jussi Salo

Jussi Salo

Kehittämisjohtaja

puh. 09 2727 9292

jussi.salo@superliitto.fi

Kehittämisyksikön johtaminen.

Sini Siikström

Sini Siikström

Lakimies

puh. 09 2727 9136

sini.siikstrom@superliitto.fi

Yksityissektorin sopimusneuvonta, riita-asiat, yt-asiat

Mitri Siltalahti

Mitri Siltalahti

Edustajiston varsinainen jäsen

mitri.siltalahti@superliitto.fi

Alue: Uusimaa

Katja Sirkiä

Katja Sirkiä

Jäsensihteeri

Jäsenyys- ja jäsenmaksuasiat, yksikön sihteeri

Minna Sivanne

Minna Sivanne

Edustajiston varsinainen jäsen

minna.sivanne@superliitto.fi

Alue: Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi

Maj-Britt Skogberg

Maj-Britt Skogberg

Liittohallituksen varsinainen jäsen

maj-britt.skogberg@superliitto.fi

Tuija Stenroos

Tuija Stenroos

Taloussihteeri

puh. 09 2727 9214

tuija.stenroos@superliitto.fi

Laskutus, perintä, kirjanpito ja ostoreskontra

Tarja Sundqvist

Tarja Sundqvist

Koulutuskoordinaattori

puh. 09 2727 9164

tarja.sundqvist@superliitto.fi

Edunvalvontakoulutuksen ja siihen liittyvän kurssitoiminnan koordinointi, organisointi ja järjestelyt. Työmarkkinapäivien ja pääluottamusmiesten neuvottelupäivien järjestelyt.

Merja Suomalainen

Merja Suomalainen

Tiedottaja

puh. 09 2727 9191

merja.suomalainen@superliitto.fi

Kaisa Suopanki

Kaisa Suopanki

Edustajiston varsinainen jäsen

riitta-kaisa.suopanki@superliitto.fi

Alue: Lappi

Tico Svart

Tico Svart

Opiskelija-asiamies

puh. 09 2727 9205

tico.svart@superliitto.fi

Opiskelijatyö, opiskelijoiden ulkomaan työssäoppimisen apurahat, Lähihoitaja-tapahtuma, opiskelijatoiminnan laskutus.

Marita Säynäjoki

Marita Säynäjoki

Edustajiston varsinainen jäsen

marita.saynajoki@superliitto.fi

Alue: Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa